Logo

O nás

Jsme rodinný penzion, nacházející se v obci Horní Věstonice. Penzion má čtyři čtyř lůžkové pokoje a společnskou místností s vinným sklepem. V prostorách penzionu Pařízek je možnost pořádání společenských a rodinných oslav i firemních akcí. Při větších skupinách možnost řízené degustace s místními vinaři nebo grilování selete či kýty a studeného rautu.

Každý pokoj má samostatný vstup ze zastřešené terasy, kde je možno posedět. Penzion Pařízek se nachází v horní části vinařské obce Horní Věstonice, v úzké blízkosti Pálavy. 100 metrů od vyhlídky ovčárna a 20 minut chůze na skálu Martinka.Tato nejmohutnější a nejvýznamnější skála Pavlovských vrchů se nachází na severním svahu vápencového bradla Kotel. Vznikla na výrazném tektonickém zlomu, kde skalní stěna spadá kolmo, někde i převislle k úpatí a dosahuje celkové výšky 70 m a šířky kolem 130 m. V minulosti byla velice významným horolezeckým místem na jižní Moravě. Až pod úpatí skály vede zeleně značená turistická cesta, která začíná v Horních Věstonicích. Na vrcholu skály stával středověký hrádek Neuhaus, ze kterého se do dnešních dnů dochovaly pouze nepatrné zbytky zdiva.

Parkování ve dvoře za uzamykatelnou bránou o velikosti cca 10 aut. Venkovní posezení pod pergolou a venkovní krb s možností grilování. Zabezpečená kolárna a venkovní zapuštěný bazén ( 8 x 4 m ) .